Betoniyer Nedir?

Beton mikseri veya betoniyer, çimento, kum veya çakıl gibi agrega ve suyu homojenize ederek birleştiren bir portatif inşaat makinasıdır. Betoniyerler, transmikser veya büyük beton mikserlerine göre daha ufak boyutlu ve portatiftir fakat bir betoniyerler bir transmikserle aynı işi yapmaz sadece harç birleşimi oluşturur. Bir beton mikseri, esas olarak bir motor, döner bir tambur ve çoğunlukla bir oluktan oluşur. Tamburun içinde, betonun etrafını döndürmek, eşit bir şekilde karıştırmak ve uygulama ve şekillendirme için yumuşak kalmayı sağlayan malzemeler kullanılır.

beton mikseri

betoniyer veya beton mikseri

 

Satın Al

Bir şantiyede kullanılmak üzere büyük hacimli betonları karıştırmak ve taşımak için ticari beton transmikseri kullanılır. Düşük miktarda beton hacimleri için, taşınabilir bir beton mikseri (betoniyer) yeterlidir. Taşınabilir bir beton mikseri tipik olarak elektrikle, benzinle veya motorinle çalışabilir ve daha kolay taşıma ve yer değişikliği için tekerlekli taban üzerine oturur. Döner tambur aşağı doğru yatırılabilir, böylece karışık beton bir el arabası içine dökülebilir.

Betoniyer çeşitlerimiz

Betoniyer TipiKapasiteMotor Tipi
100 Litre Betoniyer ( BT100 )1.5 ~ 2 m³/saat*Elektrikli
125 Litre Betoniyer ( BT125)3 m³/saat*Elektrikli
*Benzinli
*Dizel
250 Litre Betoniyer ( BT250)6 m³/saat*Elektrikli
*Dizel
350 Litre Betoniyer ( BT350)8 m³/saat*Elektrikli
*Dizel
500 Litre Betoniyer ( BT500)10 ~ 15 m³/saat*Elektrikli
*Dizel

 

Tipik bir beton mikseri,malzemeleri karıştırmak için döner bir tambur kullanır. Daha küçük hacimli işler ve betonun inşaat sahasında yapılabilmesi için beton mikseri sık sık kullanılır, bu da betonun sertleşmeden önce kullanılması için yeterli zaman sağlar.

Bir veranda, kaldırım onarımı,parapet veya küçük döşeme gibi küçük projeler için verimliliği en üst düzeye çıkarmak ve zamandan tasarruf için taşınabilir bir beton karıştırıcısı gereklidir. Bir beton mikseri süresiz olarak betonu uygulamaya hazır tutmaz; bu nedenle, belirli bir zaman diliminde ne kadar beton dökülebileceğini ve bitirebileceğini bilmek önemlidir.

 

Bunu paylaş !
avatar
  Subscribe  
Bildir